Меню Закрыть

У Сумах відзначили 500 днів молитви за мир

За участі всіх християнських конфесій, керівництва області, громадськості у Сумах урочисто відзначили 500 днів від початку щоденної молитви за мир.
Кожного вечора, о 18-й годині на площі Незалежності збираються віруючі, аби звертатися до Бога у молитві за мир в Україні, за збереження життя бійців у зоні проведенні антитерористичної операції, зцілення поранених, звільнення полонених. Аби дякувати Господу за мирний спокій в області, яка межує з Російською Федерацією, благословляти владу, просити Божого суду на тих, хто розв’язав і підтримує кровопролиття.

Дощ чи спека, злива чи туман – за будь-якою погоди молитовники вирушають до центра міста, поступаючись власним побутовим комфортом, аби не полишати свою щоденну варту на духовному фронті. Іноді це невелика група людей, іноді масштабні християнські віче – але в будь-якому разі молитовний вогонь не згасає. І, наскільки відомо, у подібному форматі спільна молитва за мир відбувається лише у Сумах.

Архієпископ Сумський та Охтирський Мефодій (УПЦ КП)
Архієпископ Сумський та Охтирський Мефодій (УПЦ КП)
На постійному зв’язку з сумчанами – християни з Луганської та Донецької областей (в останній подібний майдан розігнали бойовики) та багатьох інших міст, воїни АТО, капелани. За 500 днів на площі Незалежності чули безліч розповідей про те, як Бог, відповідаючи на молитви, благословляв, відкривав рішення найтяжчих проблем і просто рятував від смерті.
Віче християнських церков з нагоди 500 днів молитви було особливо урочистим. Проникливі проповіді священиків, пісні у виконанні зведеного церковного хору, спільні молитви, свідчення людей, які повернулися з зони проведення антитерористичної операції, вірші – все це створювало атмосферу особливого духовного піднесення.
11250152_931181686940377_7318853912706506312_n«Ми дякуємо Господу і в ці часи важких випробувань, завдяки яким ми згуртувалися, стали єдиним народом, — звернувся до присутніх архієпископ Сумський і Охтирський Української Православної Церкви Київського Патріархату Мефодій. – Бог любить і не покине своїх дітей. Маємо також пам’ятати, що потрібно молитися і за ворогів. Хочу сказати, що росіяни нам не вороги. Просто нинішні події показують, що відбувається, коли правителі і народ відступають від заповідей Божих».
Микола Клочко, голова Сумської облдержадміністрації
Микола Клочко, голова Сумської облдержадміністрації
«Ви мої брати і сестри, майже щодня я бачу з вікна мого робочого кабінету ваше молитовне служіння, — такими словами привітав присутніх на віче голова Сумської обласної держадміністрації Микола Клочко, який днями саме повернувся із зони АТО, де служать сумські військовослужбовці. Губернатор висловив впевненість у тому, що сильна віра і любов до Бога, до своєї країни переможуть будь-яке зло та разом із християнською громадою вшанував пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Валентин Ярошенко, пастор церкви «Відродження»
Валентин Ярошенко, пастор церкви «Відродження»
Виступили перед велелюдною громадою пастори сумських євангельських церков Валентин Ярошенко, Микола Совенко, Володимир Савченко, Віталій Орлов, а також гість із Запоріжжя, пастор Ігор Семенюк.
«500 днів це 12 тисяч годин молитви. Але важливіший духовний вимір. 500 днів війни – це виклик для нашої віри, — сказав пастор «Церкви Різдва» (прихожани саме цієї церкви першими вийшли молитися на площу Незалежності) Вадим Лисенко. – Так, ми збирали кошти й продукти, передавали їх як волонтерам, так і напряму у зону АТО. Але що іще мають робити віруючі, коли щодня Україна втрачає своїх дітей? І ми вдивлялися у земне життя нашого Спасителя Ісуса Христа і бачили, що стрижнем цього життя була молитва.
Вадим Лисенко, пастор «Церкви Різдва»
Вадим Лисенко, пастор «Церкви Різдва»
І ми, в унісон з Христом продовжуємо молитися, пам’ятаючи Його заповідь: «Просіть і дано буде вам». А коли приходить біда, це особливо важливо. І ми хочемо, щоб люди знали про цю молитву, щоб вони приєднувалися, зверталися за допомогою, як звертаються мами військовослужбовців, поранених бійців, біженці. І під час молитви ми поруч з ними – в окопах, шпиталях, полоні… Ми стоїмо на духовному фронті, бо не можемо інакше, бо Господь вчить нас любити ближнього, бо християнин не може бути байдужим. Ми маємо вистояти разом з усім українським народом. Нація, яка молиться, непереможна!»
«Знаєте, якщо я п’ятий раз повертаюсь із зони АТО неушкодженим, то це завдяки молитвам», — сказав правоохоронець і волонтер Вячеслав Ганніч.
«Коли я від’їздив на ротацію, залишив хлопцям Новий Заповіт і, як дізнався, вони почали його читати, — розповів Максим Гусєв, який служить капеланом у найгарячіших точках АТО. – А згодом там розірвалася міна і осколок попав у книгу. Бійці із здивуванням повідомили, що залізо пропалило сторінки до місця у Євангелії: «просіть і дано буде вам, якщо попросите з вірою». Всемогутній Бог має свої методи переконання!»
Наприкінці віче пролунало багатоголосе «Отче наш» — молитву, якій Христос вчив своїх учнів, прочитали священики разом з усіма присутніми. Урочистості завершено – щоденна молитва триває. Триває до перемоги.

Тижневик «Сумщина»