Меню Закрыть

«Церква Різдва» служить онкохворим дітям

Збір коштів на потреби дітей, які мають онкологічні захворювання, здача крові, виступи лялькового театру, неоціненна душевна підтримка і, звичайно, спільна молитва за тих, хто перебуває у надскладних життєвих обставинах – «Церква Різдва» євангельських християн розширює межі соціального служіння, підтримуючи онкохворих дітей та їх батьків.

Майже півтора року у церкві діє донорське служіння, учасники якого регулярно здають кров і плазму для лікувальних закладів Сумщини. Як донор і один із координаторів соціального служіння церкви, я звернув увагу на проблеми родин, в яких є хворі на онкологію діти.

Пізніше ми познайомились із Оксаною Смольниковою, яка представляє громадську організацію «Батьки онкохворих дітей-інвалідів». Вона й допомогла познайомитись з такими родинами ближче, адже просто знати про захворювання і побачити очі малюків, змучених хіміотерапією – зовсім інше.

Відтак, духовний десант домашньої групи Ольги Петренко, пам’ятаючи слова Ісуса Христа «Я був хворий і ви відвідали Мене», вирушив до онкогематологічного відділення Сумської обласної дитячої клінічної лікарні.

Тепла зворушлива атмосфера взаєморозуміння та співпереживання, відверте обговорення існуючих проблем, вражаюче свідчення Олі Петренко про зцілення від смертельної хвороби, подяка батьків за передані церквою півтори тисячі гривень – і потужним духовним акордом зустрічі стала спільна молитва, коли батьки й служителі, взявшись за руки, просто на очах медичного персоналу звернулись до найкращого і всемогутнього Цілителя – Небесного Батька.

Вячеслав Ганніч та Оксана Смольникова: виступ на Богослужінні
Вячеслав Ганніч та Оксана Смольникова: виступ на Богослужінні
Долучився до служіння онкохворим дітям і ляльковий театр «Веселка», справжній авангард дитячого служіння нашої церкви. Виступ театру просто у лікарні став для маленьких пацієнтів, яким так не вистачає позитивних емоцій, радісним святом. Прості біблійні сюжети, «перекладені» зрозумілою для їх віку мовою, захопили і тих, хто спостерігав за виставою прямо з-під крапельниці у лікарняній палаті, і підлітків з хірургічного відділення і навіть дорослих. Наприкінці традиційно вручення подарунків – і щирі побажання зустрітися знову, які зігрівають серця християн.

Аби допомога онкохворим дітям стала ще більш дієвою, керівництво церкви запросило представників громадської організації на одне з Богослужінь. Просто на сцені мама, доньку якої спіткала страшна хвороба, розповіла про випробування, які доводиться проходити родинам онкохворих дітей, про матеріальні труднощі, адже ліки, багато з яких в Україні навіть не виробляються, коштують надзвичайно дорого. І, звичайно, подякувала за підтримку всім християнам, які долучились до збору коштів; донорам, завдяки яким батькам вже не потрібно шукати людей для здачі крові та платити їм значні кошти за цю послугу; ляльковому театру.

Після хвилюючої розповіді пролунав заклик до збору коштів для дітей, які мають онкологічні захворювання і, звичайно, вся церква звернулась у молитві до Творця всесвіту, який може вилікувати, врятувати не лише тіло, а й душу.

У справах благодійності дуже важливим є зворотній зв`язок. Тому вже на наступному недільному Богослужінні церква відзвітувала про зібрані кошти у сумі 5 тисяч 251 гривня та 100 доларів США, передані батькам для лікування їх дітей. Щира подяка цих сімей за кожну гривню, за кожне серце, наповнене любов’ю та милосердям стала натхненням і стимулом для всіх присутніх і в подальшому долучатися своїми пожертвами до Божої справи.

А благодійна діяльність «Церква Різдва» триває. Аби надавати допомогу ще більшій кількості людей, планується втілити у життя низку вже міжцерковних соціальних проектів.