Меню Закрыть

«Церква Різдва» – духовна перлина нашого міста

11178194_1437935299836565_7388724586379072238_nДень народження «Церкви Різдва» євангельських християн, якій виповнилося 17 років від часу заснування, став справжнім святом як для великої духовної родини, так і чисельних гостей. 

Урочисті Богослужіння протягом двох днів, щирі привітання гостей, улюблені християнські пісні, які разом з групою прославлення, молодіжним і дитячим хором співало все зібрання; дивовижні свідчення, спільні молитви, серед яких, як завжди, молитва за Україну – День народження церкви став справжнім святом духовності, щирості, краси, наповнивши серця всіх його учасників та гостей великою любов’ю до Бога і ближнього.

22487_1437933179836777_3824842520989975047_n«Любити Бога – служити людям» – за 17 років це гасло церкви втілилось у багатьох добрих справах. Соціальне служіння у дитячих, медичних та багатьох інших закладах, надання їм фінансової допомоги, донорське служіння, виступи лялькового театру для дітей міста, підтримка вимушених переселенців та людей, які перебувають на окупованих бойовиками територіях, постійний збір коштів для воїнів АТО і, звичайно, все це поєднується з Благовістям, адже головне завдання для християнина – привести людей до Христа, отже, до спасіння.

Михайло Пимоненко
Михайло Пимоненко

Теплі вітання зі святом прозвучали від пасторів трьох євангельських церков Сум – Михайла Пимоненка (церква Благодаті), Володимира Савченка («Світло Євангелія») та Миколи Совенка («Добра новина»). Звичайно, кожен з пасторів поділився з присутніми словом Божим та помолився за «Церкву Різдва».

Привітав іменинників цього дня і глава Сумського обласного об’єднання церков євангельських християн-баптистів Сергій Мазур. «Мені подобається ваше гасло, ви справді любите Бога і служите людям, будучи прикладом для наслідування іншим. Бажаю вам і в подальшому залишатися церквою, де Слово Боже є керівництвом до дії, де хочеться перебувати, молитись, славити нашого Господа», – звернувся до зібрання Сергій Мазур.

Сергій Мазур
Сергій Мазур

Не оминула приємну подію у духовному житті Сумщини і обласна влада. Вітаючи зібрання від імені голови Сумської обласної державної адміністрації Миколи Клочка, керівник сектору релігій і національностей ОДА Олексій Усенко щиро подякував християнам, які щодня моляться на площі Незалежності за мир в Україні, відзначив велику роль соціального служіння «Церкви Різдва», яка на сьогодні стала справжньою духовною перлиною міста. У свою чергу старший пастор церкви Вадим Лисенко подарував Олексію, як і всім почесним гостям, свою книгу, де висвітлюються важливі християнські теми.

IM7_4244Яку роль відіграє помісна церква у житті християнина? З цим питанням пастор Вадим звернувся до людей різних поколінь. Єва Леонідівна Христориз з донькою Тетяною та онучками Женею й Лізою, Надія Неженець з онуком Сергієм, Валентина й Борис Голіки, Вячеслав Ганніч, Ольга Петренко, інші брати й сестри – кожен з них коротко, але зворушливо і ємко переповів свою історію життя «до» і «після». І в цих простих розповідях буквально оживала історія церкви, де панує любов, де люди моляться та підтримують одне одного, де відбувається духовне зростання, повсякчас проявляється сила Божа, зокрема, у зціленнях та вирішенні складних життєвих проблем.

Про свій шлях до Господа, про велику радість, яку дарує духовна родина, про служіння для слави Божої розповіли пастор церкви Станіслав Ревенков, подружжя Сергія та Олени Макаренко, Ірина Вертікова. Про таку якість справжнього християнина, як вміння радіти у Господі, дякувати Йому за все навіть у часи важких випробувань говорила з присутніми Марія Лисенко.

Микола Совенко
Микола Совенко

Чудовим музичним подарунком для всіх присутніх стали виступи талановитих виконавиць Анни Крамар, Людмили Совенко (церква «Добра новина»), а також подружжя Станіслава та Ольги Ревенкових. Надзвичайно зворушливими стали відеовітання від добрих друзів «Церкви Різдва» Натана і Мар’яни Шмідт з Німеччини та Джона Дейла і Ольги Йорк із США.

«Церква. Від гонінь до тріумфу» – так назвав основну проповідь Богослужіння пастор Вадим Лисенко. «Побудую я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її» (Матвія, 16:18). Заснування Церкви після вознесіння Ісуса Христа на небо і сходження на Його учнів Духа Святого, жорстокі гоніння християн від імператора Нерона і до сьогодні, етапи розвитку Церкви та її помилки, позитивний вплив Церкви на формування моральних цінностей у суспільстві, науку, культуру, освіту – кожна з цих тем проповіді є водночас і цікавою, і повчальною, спонукаючи до глибоких роздумів та вивчення Біблії.

Отже, чим є Церква по своїй глибокій суті? Як говорить Біблія, нареченою Христа, підкреслюючи тим самим глибоку нерозривну єдність між Богом та Його народом. Домом Божим: «Чи не знаєте ви, що ви Божий храм, і Дух Божий у вас пробуває?» (1 Коринтянам, 3:16). Новим Єрусалимом – небесним містом, прекрасним продовженням земної Церкви у вічності. І, нарешті, Тілом Христовим, у якому кожен християнин служить Богу тим даром, який отримав від Святого Духа після покаяння.

Володимир Савченко
Володимир Савченко

«Мене завжди вражало місце у Біблії, де вказується, що Церква є найважливішим місцем на землі. Мова йде про вознесіння Христа у небеса, де Він перебуває поруч з Отцем на своєму троні. І ось як говорить Апостол Павло далі: «і все впокорив під ноги Йому, і Його дав найвище за все, Головою Церкви, а вона Його тіло, повнота Того, хто наповнює все у всьому» (до Єфесян, 1: 22,23), – сказав на завершення проповіді пастор Вадим.

І ось настає момент покаяння для тих, хто ще не примирився з Богом, не став Його дитиною. Для людей, які виходять на середину зали, аби промовити прості слова молитви, покаятись перед Господом і прийняти Христа, як свого Спасителя, День народження церкви стає особистим днем духовного народження. І в цей момент велику радість відчувають не лише всі присутні у залі, але, як сказано у Святому Письмі, радіють янголи на небесах.

 

Фото Олега Корженка та Олени Шаповал-Горковенко