Меню Закрыть

Схід у кольорах «Веселки»: ФОТО

«Церква Різдва» вже вдруге здійснила гуманітарну місію на Сході України. Для дітей Луганської та Донецької області були організовані виступи лялькового театру «Веселка», вручені подарунки, надана матеріальна допомога помісним церквам.

Благодійну допомогу постраждалим від війни регіонам «Церква Різдва» надавала неодноразово. До цих доброчинних акцій приєднується багато небайдужих людей, серед яких приватні підприємці, працівники різних державних установ, журналісти, педагоги й студенти, зокрема, Сумського державного педуніверситету імені Макаренка і, звичайно, благодійники, які нині живуть за кордоном – серед них яскравим прикладом служіння Богу й ближньому є Ольга Йорк.
Безпосередньо до зони розмежування команда християн-волонтерів виїздила у травні цього року. І ось наприкінці вересня – нова поїздка, причому з більш насиченою програмою.

Перше місто, через яке пролягає «веселковий» маршрут загальною протяжністю більше тисячі кілометрів – Гірське. Сумчан тут зустрічають, як добрих знайомих, більш того – справжніх друзів. На виступи театру особливо запрошувати нікого не треба – після попереднього успіху і в Гірській обласній спеціальній школі-інтернаті для дітей з інвалідністю, і безпосередньо у Молитовному будинку аншлаг. Причому після цих, як і після всіх подальших виступів, свято для дітлахів не закінчується – на них чекають ігри, солодощі і неодмінно фотографування на згадку.

Вперше відбувся виступ для учнів місцевої загальноосвітньої школи у Золотому – до речі, відразу за цим населеним пунктом починається територія, окупована так званою «ЛНР».

Наступний день – Сєвєродонецьк, місто, відоме так званим з’їздом сепаратистів, який відбувся задовго до анексії Криму і подій на Сході. Тут на творчий колектив сумчан чекали у місцевому Молитовному будинку.
Далі знову добре знайомий Лисичанськ. І — дорога до Краматорська, яка виявилась несподівано непростою. Черга на блокпосту (до речі, на всіх блокпостах християни вручали військовим подарунки – листи від сумчан, дитячі малюнки) сягала метрів з триста довжиною. На виставу, яка мала розпочатися о 18-й годині, команда служителів ризикувала просто не встигнути. «Брати і сестри починають посилено молитися, я знаходжу начальника блокпосту. Успішні переговори – і знову в дорогу», — пригадує один із координаторів поїздки, служитель «Церкви Різдва» Вячеслав Ганніч.

Свято починається вчасно, діти, переважно з невіруючих родин, щиро співпереживають героям вистави «Особливе запрошення», в якій простий біблійний сюжет «перекладений» зрозумілою для них мовою. А потім, натхненні щирими дитячими емоціями, сумчани і самі побували на святковому заході, адже у Краматорську цього дня відзначали День міста.

Завершальний у цій поїздці – виступ у місті, яке першим прийняло на себе удар війни і змогло відродитися великою мірою через християнські цінності.

Слов’янськ, церква «Добра новина», яка є справжнім християнським центром. «Велика доглянута територія на околиці міста, де є навіть спортивний майданчик, автостоянка, простора зала на тисячу чоловік – все це не може не вражати, — говорить Вячеслав Ганніч. – До вистави ми змогли побувати на Богослужінні. А після із задоволенням поспілкувалися, поділилися досвідом, адже раніше у «Доброї новини» був власний ляльковий театр. І навіть обговорили спільні проекти на перспективу».

«Після всіх виступів до нас підходили люди, тепло дякували, адже для них наш приїзд став справжньою подією, — говорить керівник лялькового театру Олена Шаповал. – Там зовсім інше життя, культурних заходів просто немає. Скрізь на вистави приходили як місцеві жителі, так і вимушені переселенці. Ми раді, що змогли зігріти серця цих людей, принести їм промінь Божого світла».

«Ми надзвичайно вдячні всім за теплий прийом, за щирість, любов до Господа і самовіддане служіння наших братів і сестер з Донецької та Луганської областей, — говорить Вячеслав Ганніч. – Вони є для нас справжнім прикладом відданості Христу та Його цінностям, ні війна, ні голод, ні страх їх не змогли зламати. Мимоволі згадуються слова з Євангелія від Івана: «А світло у темряві світить і темрява не огорнула його».