Меню Закрыть

Перетворення Сум – через християнські цінності

У Сумах відбувся собор, під час якого представники різних християнських конфесій, а також гості з інших міст України разом обговорювали, як принести євангельські цінності в різні сфери життєдіяльності міста – політику, економіку, освіту, ЗМІ та інші.

Вітаючи учасників заходу, римсько-католицький священик отець Андрій, священик УПЦ КП, воїн і капелан отець Валерій, а також пастор сумської церкви «Дім Євангелія» Володимир Савченко говорили про те, наскільки важливо для церков, особливо сьогодні, коли в Україні йде війна, служити людям, які опинилися в складних обставинах.

Петро Дудник
Петро Дудник
Прикладом такого служіння є церква «Добра новина» в Слов’янську, який першим прийняв на себе удар війни. Пастор, волонтер, батько-усиновитель Петро Дудник, який разом зі своєю командою організував на сході України евакуацію понад 12 тисяч людей, і сьогодні продовжує доставляти продукти в прифронтові міста, відбудовувати зруйновані під час бойових дій будинки – наразі їх відновлено вже 120.

«Після звільнення міста ми стали шукати ідею, що об’єднала б людей, які втратили близьких, продовжують відчувати страх. Такою ідеєю стала взаємодопомога і любов до ближнього.

Юрій Чорноморець
Юрій Чорноморець
Отримав шифер на ремонт даху? Відремонтуй спочатку самотній бабусі, а потім вже собі. І люди стали змінюватися, прагнути допомагати ще більше, глибше сприймати слово Боже», – розповів Петро Дудник, подякувавши сумчанам за молитовну та гуманітарну підтримку.

Своїми думками про те, як принести християнські цінності в політику, поділився народний депутат України, учасник молитовних сніданків у Верховній Раді Олег Медуниця.

Особливо він подякував людям, які вже більше року моляться за мир на центральній площі в Сумах. «Я готовий зробити все можливе, щоб Суми справді стали благословенним Богом містом і щоб саме таким передати це місто нашим дітям і онукам», – сказав парламентар.

Руслан Кухарчук
Руслан Кухарчук
Про вплив Церкви на місто, її взаємодію з громадянським суспільством, перетворення Сум і в цілому України через християнські цінності говорили голова «Співдружності соціальних підприємців» Гліб Співаков, відомий український теолог, доктор філософських наук, професор Юрій Чорноморець; президент Асоціації журналістів «Новомедіа» Руслан Кухарчук, пастори сумських євангельських церков Вадим Лисенко, Віталій Орлов та інші.

Окремою темою дискусії став досвід країн Прибалтики, Південної Кореї, які, «скинувши» комуністичну ідеологію, сьогодні досягли економічного успіху.

Михайло Черенков
Михайло Черенков
Як «мала закваска», досить невелика кількість християн може зіграти велику роль не лише в містобудівних, але і державотворчих процесах? Цьому питанню була присвячена доповідь професора Українського католицького університету, професора, доктора філософських наук Михайла Черенкова.

«Нам необхідно формувати християнське громадянське суспільство, яке стане впливовою частиною громадянського суспільства в цілому. Поняття добра і зла зараз досить розмиті і якщо не буде твердого біблійного фундаменту, у світі запанує закон джунглів, право сильного.

Потрібно стати суб’єктом усвідомленої дії, а не об’єктом чужих впливів, створювати оазиси Царства Божого там, де знаходяться об’єднані спільною ідеєю християни – на робочому місці, в мікрорайоні, місті », – зазначив пан Михайло.

Яким християни бачать місто Суми в 2020-му році? Розділившись на групи, учасники заходу представили своє бачення в таких сферах, як освіта, молодіжна політика, ЗМІ, бізнес, правопорядок та інших. Створення християнських професійних асоціацій, консультаційних бізнес-центрів, закладів освіти – ці та багато інших планів були озвучені під час презентацій.

По закінченню зустрічі її учасники домовилися більш активно взаємодіяти, спільно розробляючи та впроваджуючи в життя проекти перетворення Сум на духовному, соціальному та економічному рівні. Не випадково сказано у Святому Письмі «Благословенням чесних підноситься місто».

Тижневик “Сумщина”