Меню Закрыть

Любов, яка діє: християни допомагають військовим

До реалізації благодійних програм допомоги пораненим військовим, родинам загиблих у зоні проведення антитерористичної операції все активніше долучаються християни євангельських церков.

Любов до ближнього завжди виявляється у конкретних вчинках — саме такій любові вчить нас Господь. Вже протягом тривалого часу «Церква Різдва» євангельських християн збирає і передає сумським волонтерам кошти для допомоги військовим, пораненим бійцям, підтримує вимушених переселенців з Донецької та Луганської областей. І ось уже п’ятсот днів християни різних церков несуть посилену духовну варту – саме стільки часу триває щоденна спільна молитва за мир на площі Незалежності.

Волонтерське коло стає ширшим

Нині у Сумах формується міжцерковне служіння допомоги пораненим в АТО бійцям та родинам загиблих. Щоб ця допомога була максимально ефективною, християни розпочали активну співпрацю з Громадським фондом «Суми».

Основних напрямків діяльності фонду чотири. Це «Допомога армії» — придбання необхідних речей і матеріалів та доставка їх безпосередньо до місць розташування військових підрозділів. «Допомога пораненим військовим» — збір коштів на лікування, передача у лікарні необхідних медикаментів та речей. «Аптечка для солдата» — збір коштів або ліків для виготовлення та комплектації індивідуальних аптечок військовослужбовців. І нарешті, «Авто для АТО» — придбання, ремонт та передача військовим автівок, щоб забезпечити їм маневреність у зоні бойових дій.

У рамках співпраці з фондом християни «Церкви Різдва» вже збирали кошти, що пішли на лікування охтирчанина Юрія Коритніка, який врятував свого товариша під час бою у селі Водяне неподалік Донецького аеропорту; а також комбата-артилериста 17-ї танкової бригади Олега Верхова з Лебедина. Відвідували пораненого бійця Ігоря Іщенка у шпиталі, допомагали кільком родинам загиблих бійців.

Від спільних планів – до спільної дії

11725146_530313440450811_1948084126_o«Ми розуміємо, що цього недостатньо, адже і поранені військові, і родини загиблих потребують постійної підтримки, причому не лише матеріальної, а й духовної, психологічної, потребують просто щирості і тепла. Тому нині формуємо дієву, мобільну команду християн різних церков, аби працювати по цим напрямкам більш активно, причому не лише у Сумах, а й по районах області», — говорить ініціатор служіння, правоохоронець, учасник бойових дій на Сході України Вячеслав Ганніч, який, до речі, вже долучив до цієї справи своїх рідних – маму Аллу Миколаївну, сина Юрія, а також друга Володимира Щетініна з сином Максимом.

Аби окреслити напрямки подальшої співпраці, визначити найбільш актуальні проблеми, які потрібно вирішувати спільними зусиллями, християни різних церков зустрілися з волонтерами у таборі «Церкви Різдва» у Могриці.

Подяка тим, хто служить ближньому

11743699_530312250450930_2072553884_oПерше, що почули гості по приїзду – багатоголосе «Дякуємо!» Діти підготували для волонтерів зворушливу концертну програму просто неба, подарували кожному по власноруч зібраному букету польових квітів, а ще справжнім сюрпризом став вручений представникам ГФ «Суми» прапор з емблемою фонду – працьовитою мурахою.

Захоплююче спілкування, катання на байдарках, похід на крейдяну гору – таким був цей день, проведений у мальовничому куточку Сумщини. Але, звичайно, за відпочинком всі пам’ятали про справу, яка й об’єднала учасників зустрічі у спільному колі, адже війна досі триває і до життєвих трагедій людей, які були змушені поглянути їй просто в очі, неможливо залишатись байдужими.

Християнин байдужим не буває

«Для мене певним поворотним моментом стало знайомство з родиною Дудок. Володимир Дудка, військовослужбовець 27-го реактивного полку, помер від страшних опіків, отриманих після обстрілу. Його брат Юрій – під Іловайськом, — розповідає волонтер і журналіст Тетяна Голуб. — Коли розмовляєш з мамою, яка втратила на цій війні обох своїх синів, починаєш багато речей сприймати по-іншому. І розуміти – ми не можемо пройти осторонь родин загиблих, які залишились зі своїм болем наодинці. Мені приємно, що до волонтерського кола приєднуються небайдужі люди. У нашій команді зайвих рук точно не буває!»

11724990_530310233784465_2008399999_o«Я взагалі хотіла б подякувати всім організаторам цієї зустрічі – за гостинний прийом, цікаве і корисне спілкування, чудовий відпочинок на природі. Це просто перезавантаження для нас, — говорить волонтер Ольга Зінченко. – Дай Боже, щоб задумані сьогодні проекти були реалізовані, щоб наші захисники та їх родини відчули ще більше турботи і підтримки».

Завершилась зустріч спільною молитвою за волонтерський рух, за активну, дієву співпрацю громадських організацій та євангельських церков, за всіх військових, їх сім’ї та звичайно і перш за все – за мир в Україні, яку всі, хто її любить, прагне бачити єдиною, сильною, успішною і благословенною Богом.