Меню Закрыть

Християни допомагають військовим

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Андрій Букін: “Ми не можемо лишатися байдужими”

«Церква Різдва» збирає кошти для бійців із Сумщини, які нині перебувають у зоні антитерористичної операції.
Сьогодні, коли в Україні тривають бойові дії, мирні люди змушені покидати свої домівки, а на Сході гинуть військові, захищаючи мир і незалежність своєї держави, жоден справжній християнин не може залишатися осторонь і бути байдужим. До того ж, у зоні АТО служать і члени родин віруючих, і безпосередньо самі християни.

Раніше церква вже надавала допомогу військовим, зокрема, гарячими обідами для призовників, офіцерів та добровольців, які проходили перепідготовку у Сумському військкоматі. Постійно надається матеріальна підтримка біженцям, які нині перебувають на Сумщині та людям, які досі залишаються у «гарячих точках». І ось уже понад 150 днів на площі Незалежності триває спільна молитва євангельських церков міста за мир.

Віднедавна допомога військовим носитиме ще більш системний характер. Нещодавно пастор «Церкви Різдва» Вадим Лисенко познайомився, завдяки соціальній мережі facebook, зі співробітником громадської організації “Бюро аналізу політики», відомим не лише на Сумщині, а й в Україні волонтером Андрієм Букіним.

Андрій разом зі своєю командою вже протягом тривалого часу передає гуманітарні вантажі бійцям у зону АТО. Сталось так, що служити добровольцем до війська пішов

Черговий вантаж готовий до від'їзду
Черговий вантаж готовий до від’їзду

його друг і через деякий час стало відомо, що забезпечення військових є недостатнім.
Так розпочався цей волонтерський рух у Сумах, до якого нині долучаються люди навіть з інших областей.

«Десь раз на тиждень ми виїздимо у зону антитерористичної операції, були і в Донецькій, і в Луганській областях, – розповів Андрій всім присутнім на недільному Богослужінні. – Купуємо і передаємо солдатам ті речі, яких вони найбільше потребують. Це і продукти, і господарські товари, і намети, і взуття. І навіть запасні частини для машин, адже від справності техніки також залежить життя людей. Загалом я переконаний – це наш обов’язок, адже завдяки українським бійцям ми маємо можливість жити у мирі та спокої. Якщо держава робить для них недостатньо – маємо цю місію брати на себе».

«Це дуже велика справа. Коли я почув, що за день таких поїздок доводиться долати близько 1300 кілометрів, та ще в надскладних умовах, це не може не вражати. Хочу подякувати за таку необхідну людям працю, за цей приклад небайдужості. Звичайно ми, християни, маємо являти любов до ближнього постійно і тим більше, до тих, кому доводиться особливо важко», – підкреслив пастор Вадим та разом зі всіма присутніми помолився за Андрія і його команду.

Ці слова і, звичайно, виступ гостя віднайшли відгук у багатьох серцях. Наприкінці Богослужіння церква зібрала кошти на потреби військових – загальна сума склала 3600 гривень. За ці кошти волонтери придбають найнеобхідніші речі для сумських бійців.

Днями Андрій знову вирушив у далеку, важку дорогу. «Мені дуже приємно, що «Церква Різдва» зголосилась допомагати Збройним Силам України. Дякую всім людям, які підтримали наших солдат!» – сказав він кореспонденту mychurch.sumy.ua перед від’їздом. А християни тим часом продовжують нести свою молитовну варту, просити у Господа благословення для кожного солдата, волонтера, мирного жителя і всім серцем вірити, що вже зовсім скоро на землю України прийде мир, економічний підйом і велике духовне пробудження.

Пастор Вадим: "Хай Господь благословить бійців та волонтерів!"
Пастор Вадим: “Хай Господь благословить бійців та волонтерів!”