Меню Закрыть

Духовні уроки для сумських правоохоронців

На фото (зліва направо) Вячеслав Ганніч, Вадим Лисенко та керівник сектору кадрового забезпечення УБОЗ УМВС України в Сумській області Олександр Фоменко
На фото (зліва направо) Вячеслав Ганніч, Вадим Лисенко та керівник сектору кадрового забезпечення УБОЗ УМВС України в Сумській області Олександр Фоменко

В управлінні по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області доброю традицією стали зустрічі зі священнослужителями різних конфесій. На цих зустрічах правоохоронці глибше розкривають для себе християнські цінності, отримують відповіді на важливі питання, відверто дискутують на цікаві духовні теми.

Так уже складається, що до Господа ми звертаємося тоді, коли приходять важкі випробування. Та й народна мудрість каже: «Як тривога, то до Бога!» Тож невипадково у цей нелегкий для нашої Батьківщини час, коли іде війна з сусідньою державою, на фронті гинуть кращі сини України, напруга в суспільстві лише зростає, ми частіше апелюємо до Господа, аби отримати відповіді на найбільш хвилюючі питання, просто зрозуміти, як жити далі.

Духовний голод. Саме такими словами я можу оцінити стан своїх колег по роботі. І недарма керівництво УМВС України в Сумській області передбачило в своїх заходах співпрацю з духовенством Сумщини, адже, як тіло потребує харчування, так і наша душа повинна отримувати духовну їжу.

Перебуваючи на посаді старшого психолога управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Сумській області, я звернувся до своїх співробітників з пропозицією запросити священнослужителів нашого регіону для духовних зустрічей. І ця ініціатива була підтримана одноголосно – відбувся прорив до Бога!

Як християнська церква відноситься до суїциду? Як запобігти цьому? Саме таке питання було поставлене під час першої зустрічі нашого колективу з проректором Сумського пастирсько-богословського училища протоієреєм Володимиром Равлюком. Цього разу правоохоронці почули багато важливої інформації, дізнались про ставлення Христа до людей, які нехтують власним життям.

Наступного разу ми запросили на зустріч християнського психолога, пастора «Церкви Різдва» євангельських християн Вадима Лисенка. Тема була обрана надзвичайно цікава для всіх – гнів. Як керувати власним гнівом і чи варто його позбавлятись? Як поводитись з підлеглими, коли вони не виконують свої обов’язки належним чином? Що робити, коли начальник поводиться несправедливо? Уся ця низка питань і була адресована священнослужителю, який зміг глибоко розкрити цю тему, пояснити присутнім суть біблійного вірша з послання Апостола Якова «Гнів людський не чинить правди Божої».

Дискусія вийшла надзвичайно цікавою, гарна атмосфера розкривала серця людей до розуміння слова Божого. Працівники підрозділу задавали багато додаткових питань, зокрема, стосовно виховання дітей, відкриваючи для себе нові грані християнського життя. Тож, аби продовжити розмову, міліціонери запросили пастора Вадима знову. І наступний «урок духовності» вже був присвячений одній з основних християнських тем – гріховності людини та, відповідно, її стосункам з Богом.

Такі зустрічі, наповнені відвертим та цікавим спілкування, сподіваємось, триватимуть і надалі, адже духовна їжа потрібна всім людям, а тим хто захищає права інших, стоїть на сторожі сумління – тим паче.

Вячеслав Ганніч,
працівник УБОЗ УМВС України в Сумській області.

Тижневик “Сумщина”.