Меню Закрыть

Донорське служіння – подвиг заради життя

OLYMPUS DIGITAL CAMERAБлизько двадцяти християн здали кров і плазму для гематологічного відділення Сумської обласної клінічної лікарні.

Пропозиція стати донорами прозвучала на одному з попередніх Богослужінь «Церкви Різдва» і відразу знайшла щирий відгук у багатьох серцях.

«У свій час я став донором через бажання служити людям. Я просто розумів, що не можна залишатися осторонь, коли твоя кров може врятувати чиєсь життя. З часом виникла ідея зробити в церкві окреме донорське служіння і надзвичайно приємно, що ця ідея була активно підтримана. Хочу підкреслити, що до цього служіння можуть приєднуватися всі, хто бажає допомагати людям. Адже, як сказано у Слові Божому, «хто знає, як чинити добро і не чинить, тому гріх», — говорить ініціатор донорського служіння Вячеслав Ганніч.

Тож у визначений день християни прийшли до Сумського обласного центру служби крові, аби пройти необхідні обстеження. У підсумку донорами стали близько двадцяти чоловік.

«Запрошення стати донором якось відразу торкнулось мого серця, — говорить гостя «Церкви Різдва» Галина Ляшко. – Можливо, ще й тому, що я сама працюю медичною сестрою і бачу щодня людей, якіOLYMPUS DIGITAL CAMERA потребують допомоги і підтримки. Донором я була вперше, хвилювалась, не знаючи, як все пройде. На сьогодні можу впевнено сказати – боятися абсолютно нічого. Наступного разу я також планую взяти участь у здачі крові».

Сумчанин Роман Коломієць не є членом церкви, але охоче відгукнувся на запрошення стати донором, причому разом з дружиною Оксаною. «Ми давно дружимо із Славою Ганнічем, тож почувши про таку ініціативу, вирішили взяти участь у здачі крові всією родиною. Навіть син Владик прийшов з нами і сказав, що стане донором, коли виросте (усміхається – від ред.) Думаю, коли мова йде про життя людей, неможливо залишатися байдужим», — говорить Роман.

Здані християнами кров і плазму було передано у гематологічне відділення Сумської обласної клінічної лікарні. Нещодавно це відділення надіслало лист подяки «Церкві Різдва», який пастор церкви Вадим Лисенко прочитав перед усім зібранням.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA«Господь визначив так, що без крові немає життя і, звичайно, це служіння є дуже важливим. А в тій непростій ситуації, у якій зараз перебуває наша країна ми, християни, маємо ще більше служити та допомагати іншим. Приємно, що цей рух підтримало багато людей, адже мова йде не про одноразову акцію, а саме про системну роботу», — підкреслив Вадим Лисенко.

Сам засновник руху донорства у «Церкві Різдва» Вячеслав Ганніч вже тривалий час перебуває у зоні антитерористичної операції у складі зведеного загону УМВС України в Сумській області. За нього, як і за всіх військових та правоохоронців, молиться церква з великою вірою та надією, що вже найближчим часом кожен християнин служитиме Богу, Батьківщині, людям у мирний час, на мирній землі єдиної, сильної, благословенної Господом України.

------Експертна думка
Віктор Любчак, керівник Сумського обласного центру служби крові, президент Асоціації робітників служби крові і донорів Сумщини, почесний донор України: «Це подвиг всього життя».
-Значення такої ініціативи важко переоцінити і я сподіваюсь, що з часом до неї приєднуватиметься все більше людей. Кров нічим не можна замінити, потреба у ній завжди була, є і буде. Люди, які долучились до цього служіння, здійснюють соціальний подвиг. Вони не просто допомагають людям, а рятують їх. Причому це подвиг на все життя.