Меню Закрыть

Діти зі Сходу відпочили на Сумщині

OLYMPUS DIGITAL CAMERAУ мальовничому куточку Могриці, що в Сумському районі, діти з Луганської області провели оздоровчу зміну у наметовому таборі «Церкви Різдва».

Маша ІСАЄВА, як і її друзі, на Сумщині вперше. Дівчинка приїхала з міста Гірського. Окупація, господарювання ЛНРівців, які прийшли під сепаратистськими гаслами, голод, обстріли – все це довелося пережити самій Марійці та її землякам. У невеликому місті було зруйновано більше ста будинків…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA«Я, мабуть, ніколи не зможу забути бомбардування, як після початку уроку починало дрижати скло у класі і ми ховалися у підвал, а вдома подовгу сиділи у погребі. Переживши війну, ми навчилися цінувати мир, батьків, рідну школу», — говорить 15-річна Ксюша КАРАЙ.

У таборі «Крутий підйом», що у Могриці, на Машу, Ксюшу та їх друзів чекали лише гостинність, море вражень і позитивних емоцій. Спочатку діти почувалися трохи насторожено, та й «польове» життя у наметах для декого з них було незвичним, але згодом повністю освоїлися й відчули себе, як удома. Таборове життя насичене й цікаве – ігри, конкурси, спортивні змагання, квести… Додає сил і поживне, здорове харчування.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA«Діти дуже задоволені відпочинком, вони чудово оздоровилися, знайшли тут багато нових друзів. Сумщина прекрасна, краєвиди просто неймовірні. Ми дуже вдячні за такий подарунок!» — говорить керівник групи луганчан Наталія ЛЕВЧУК.

Ініціатором поїздки став координатор соціальних проектів, учасник АТО і волонтер Вячеслав ГАННІЧ. Як він повідомив, всі витрати за перебування дітей з Луганської області у таборі церква взяла на себе. Цього разу «Крутий підйом» прийняв вісім гостей і це лише початок. Немає сумніву, що після розповідей друзів й інші дітлахи зі Сходу захочуть ближче ознайомитися із Слобожанським краєм.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAДо речі, Суми і Луганщину пов’язують давні дружні стосунки. Підтримку жителям Гірського та інших міст, які постраждали від війни, неодноразово надавали, окрім вже згаданої «Церкви Різдва», Сумський педагогічний університет імені МАКАРЕНКА, управління Державної міграційної служби України в Сумській області, громадські організації, приватні підприємці.

Долучились до благодійності і журналісти газети «Сумщина» та Media.sumy.ua, а кореспондент порталу взяла участь у гуманітарній місії (передача гуманітарного вантажу, культурно-духовна програма для жителів Луганської й Донецької областей та вимушених переселенців) безпосередньо на Сході.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA