Меню Закрыть

«Бойовики спалили Дім молитви, але знищити Церкву – неможливо»

Зліва направо: Вячеслав Ганніч, Руслана та Антон Бурмістрови, Сергій та Валерія Завальні, пастор «Церкви Різдва» Вадим Лисенко з дружиною Марією і сином Богодаром.
Зліва направо: Вячеслав Ганніч, Руслана та Антон Бурмістрови, Сергій та Валерія Завальні, пастор «Церкви Різдва» Вадим Лисенко з дружиною Марією і сином Богодаром.

«Церква Різдва» передала гуманітарний вантаж і кошти у Луганську область, аби допомогти людям, які перебувають на окупованих бойовиками територіях. До благодійної акції долучилося багато небайдужих сумчан.
«Знаєте, що я відчуваю у своєму серці – велику радість». Ці слова 33-річного Антона Бурмістрова могли б здатися звичайними, якби не одне «але». Цей молодий чоловік втратив дім, йому загрожує постійна небезпека, щодня він стикається зі стражданнями, болем, смертю. І при цьому продовжує самовіддано служити людям, як і багато інших християн.

Гостей з міста Первомайськ Луганської області у Сумах зустріли, без перебільшення, як рідних. Сталось так, що саме на Луганщині тривалий час перебував у складі зведеного загону УМВС України в Сумській області служитель «Церкви Різдва» Вячеслав Ганніч.

Там він ніс службу на бойовому посту і водночас підтримував церкву євангельських християн-баптистів міста Гірське (розташоване на відстані близько 20 кілометрів від Первомайська), яка надає прихисток і постійну допомогу вимушеним переселенцям із зони АТО. Згодом «Церква Різдва» зібрала і передала для луганчан кошти, завдяки яким волонтери змогли придбати продукти харчування, медикаменти тощо.

Боєць на блокпосту з допомогою від сумчан
Боєць на блокпосту з допомогою від сумчан

І ось близько двох тижнів тому було оголошено про старт благодійної акції по збору теплих та інших речей, продуктів тривалого зберігання для жителів Луганської області. Причому до цієї акції долучилися не лише члени церковної громади, а й просто небайдужі до чужої біди сумчани.

Коли гості з міста Первомайськ прибули до Сум, були приємно здивовані – гуманітарний вантаж вщерть заповнив їх мікроавтобус, а сума зібраних коштів склала п’ять з половиною тисячі гривень. І, звичайно, є речі, які виміряти неможливо. «Ми відчуваємо тут Божу присутність, велику радість спілкування, єдності. Ваша віра – у реальних справах!», — сказав під час недільного Богослужіння «Церкви Різдва» Антон Бурмістров.

Обід для біженців
Обід для біженців

У церкві «Відродження» Первомайська Сергій Завальний є дияконом. «У нашому місті ми збудували прекрасний Дім молитви, церква зростала і розвивалась, — розповів чоловік. – І ось прийшли часи важких випробувань. Спершу бойовики погрожували спалити храм, називали нас американськими шпигунами, а в серпні здійснили свій намір. Вони спалили Дім молитви, але знищити Церкву – неможливо, адже ми всі є її живими каменями. Брати і сестри у Христі об’єдналися, щоб служити людям. Ми займаємось евакуацією, допомогаємо тим, хто залишається на окупованих територіях, передаємо продукти і теплі речі бійцям української армії. А головне – у цих складних обставинах ми відчуваємо підтримку нашого Господа, з нами пліч-о-пліч вся Україна!».

Гості з Первомайська і пастор Вадим на сцені «Церкви Різдва»
Гості з Первомайська і пастор Вадим на сцені «Церкви Різдва»

Зруйновані під час військових дій житлові будинки, школа, реабілітаційний центр, у якому християни допомагали повернутись до щасливого життя з Господом багатьом алко- і наркозалежним… На територіях, де правлять самопроголошені ЛНР та ДНР або бандитські формування так званого російського козацтва панують голод, відчай, беззаконня. І в цих умовах християни не лише не опускають рук, а присвячують весь свій час і сили знедоленим людям, намагаючись підтримати їх як фізично продуктами чи ліками, так і зміцнити духовно, розповісти про любов Господа Ісуса Христа, подарувати надію, втішити, зігріти теплом свого серця.

«Наші гості з Луганської області є справжнім прикладом міцної непохитної віри, стійкості духу. Їх свідчення – урок для всієї церкви. Там, де безправ’я та приниження стають майже нормою для багатьох, ці люди наповнені миром, Божим спокоєм і водночас вони відзначаються великою соціальною активністю», — говорить пастор «Церкви Різдва» Вадим Лисенко. За доброю традицією, під час недільного Богослужіння за гостей і, звичайно, за мир в Україні помолилось все зібрання.

Церква «Відродження» Первомайська до і після пожежі
Церква «Відродження» Первомайська до і після пожежі

«Яка користь, брати мої, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра? Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, а хто-небудь із вас до них скаже: ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе? Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі!» — сказано у Посланні Апостола Якова.

Виконуючи Божі заповіді, «Церква Різдва» продовжує підтримувати вимушених переселенців з Луганської та Донецької областей, збирати кошти для допомоги військовим, які перебувають у зоні антитерористичної операції, для хворих та поранених. Вже майже 300 днів на площі Незалежності триває спільна молитва євангельських церков за Україну. Християни як Сумської, Луганської, так і всіх інших областей вірять всім серцем, що вже зовсім скоро в нашу країну прийде справжній мир, економічне зростання, духовне пробудження, а на таких прекрасних зустрічах братів і сестер у Христі звучатимуть свідчення, наповнені лише радістю та світлом.